מאמרים

ליצור מוזיקה - המשך למאמר

יותר לעומת סוגים אחרים, ועוד משתנים ונסיבות רבים אחרים הנכנסים למשוואה המורכבת אשר מביאה לכדי יישום אחת היכולות האנושיות החשובות והמעוררות השראה בתבל.

איך בכלל בודקים עניין שכזה? קופצים אל המים. בין אם בעזרת דחיפה מאדם יקר ובין אם מתוך רצון עצמי ומוטיבציה גלויה, הכניסה אל המים היא לעיתים השלב הקשה ביותר, למרות שבהתחלה זו רק ההכרה בכך שיש רצון להתנסות ולצמוח בתחום. אפשר לקחת כל כלי נגינה מחבר, אפשר אפילו לחפש כל עצם וחפץ שהם, בין אם העניקו להם שם ההופך אותם לכלי נגינה ובין אם השימוש היומיומי הוא בכלל מעולם הנקיון או הבישול, לקחת בידיים, ולנסות. להקיש, לדפוק, לפרוט, לנשוף אל תוך ועוד פעולות ורעיונות רבים ומופלאים אשר יעלו לבטח בראשו של זה הרוצה באמת ללמוד. כל דבר כזה יכול להבעיר להט ותשוקה ליצור מנגינות ונעימות. נכון, תחילה הצלילים עלולים להיות צורמים לאוזן, לא מתוזמנים או פשוט להשמע כמו הפצצה אווירית, אך חשוב לא להתייאש, חשוב לראות את הקסם שקיים בצעדים ראשונים הנלקחים בתהליך מופלא, אפילו אם הצעדים נעשים בצליעה.

אין צורך לערוך טיול מאורגן בהיכל כל הזמנים של המוזיקאים הגדולים, כמו בשאר החיים, החשוב זה להתנסות ולא לפחד. אמונה עצמית, כלי נגינה וזמן אשר מפנים לטובת העשייה עצמה, זה כל שצריך. מוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהחיים, ונגינתה זוהי דרך נוספת להשתלב בהרמוניה עם שאר תופעות ובעלי החיים בעולם.

חזרה לחלק ראשון