מאמרים

מוזיקאי - זה לא רק כישרון

תוכניות הזימרה בטלויזיה הפכו כל אחד למוזיקאי בפוטנציה. לצד צעירים מוכשרים ומבוגרים שמגיעים מעולמות אחרים לגמרי ומפתיעים באודישנים מלאי כישרון ורגש, ישנם מועמדים רבים שמגיעים להיבחן ומראים חוסר זיקה למוזיקה או שירה, פערים כל כך גדולים בין תדמית עצמית כפי שהם תופסים אותה ובין יכולות השירה שלהם בפועל, פערים אשר גורמים לך לעיתים לחשוב שאתה מדבר איתו בעברית על אקולוגיה והוא עונה לך בפורטוגזית על אופנה... פשוט אין שום קשר בין השניים ואם כך, מדוע מוכרחים לעבור את השלב המיוני המיותר הזה ?

אפשר כיום ללכת ברחוב, לראות שלט או הזמנה לאודישנים הקרובים של אחת מתכניות הריאליטי, להחליט שאתה משנן מילים של שיר מזרחי שאתה מכיר ולהגיע לאודישן. בכל יום שעובר עד האודישן, אתה מטפח אגו כאילו שהיית אייל גולן בגלגולים קודמים וכל דחייה, לא רק שתעליב אותזך, היא תמנע להבנתך מן האנושות את אחת החוויות הווקאליות שהמין האנושי ידע מעודו.
אפשר ללכת היום בקניון לקניות ולמצוא ניידת בוחנים בין החולצות וכלי הבית. אפשר למצוא זאת בקניון עזריאלי, קניון איילון או קניון מלחה. ישנם רבים שהתחילו בקניו איילון וסיימו בגמר כוכב נולד או משהו כזה. מצד שני ישנם כאלו שהתחילו בקניון איילון וסיימו בקניון הנגב או קניון מלחה...אין ממש חוקים. צריך כישרון שנדבק לקצת מזל ושניהם שידבקו לעבודה קשה ולכותבים איכותיים ושוב, תוספת מזל ואז לפעמים, לחלק קטן מן המנסים, זה קורה.

המשך מאמר