מאמרים

מוזיקאי - זה לא רק כישרון - המשך למאמרלא קל להצליח בתחום המוזיקה. לכישרון יש תמיד ערך עליון, אך זה לא מספיק. ישנם משוררים שכותבים בשפה גבוהה ואין להם כסף להתחיל אפילו את החודש, הם לא מתפרנסים מכישרונם ולעומתם יש אנשים שהכתיבה שלהם רדודה ונראית כמו מלמול של בן אדם תוך כדי שינה ורבבות אנשים קופצים ברחבות הריקודים למילות השירים שהם כתבו. בדיעבד הם חכמים לומר שהם פיצחו איזה קוד חברתי או עלו על הטעם הישראלי אבל בפועל ברור לכולם שהסטנדרט החדש הוא הרבה יותר נמוך והרבה יותר אדיוטי.

אז מה בעצם נשאר לעשות בכדי להצליח ? קודם כל להביט למציאות בעיניים. אתם מספיק חכמים על מנת לאמוד בכוחות עצמכם את הסיכויים שלכם להפוך למוזיקאים מצליחים. אל תסמכו על נס או על גימיק. לרוב זה לא קורה. אם החלטתם וגם המקורבים לכם שיש לכם את זה, קדימה. תתחילו לחבר לכישרון עשייה משמעותית ומשמעת. תתאמנו על הכלים בהם אתם מנגנים, תלמדו מוזיקה ותשתפרו מרגע לרגע. תפתחו את קולכם ותנסו לא להתייאש.

סיפורים רבים בתולדות הזמר והמוזיקה התחילו ממקומות של ייאוש וכבר הגיעו לחוסר אמונה ורגע לפני שהאומן כבר התקבל לעבודה בתור נהג באגד או כמנקה חלונות, הגיע הטלפון המיוחל מחברת תקליטים או מתחנת רדיו והפך את הקערה על פיה. זה קורה בכל יום ויום. האם היום תורכם?

חזרה לחלק ראשון